Linux: Tamamen Kişiye Özel; Ubukia Linux(Ekran Görüntüleri)

Linux
Spread the love

Hazır dağıtım kullanmaya çok sıcak bakmıyorum.Neden mi? Bunun benim için en önemli nedeni, hazır dağıtımların, kullanıcıların konforu düşünülerek her ihtiyacına cevap verebilecek program/yazılımlara ulaşabilmeleri amacıyla her türlü gerekli-gereksiz programlarla doldurulmaları.

Elbette, hazır bir dağıtımı alarak kendi ihtiyaçlarım ve zevklerim doğrultusunda düzenleyebilirim. Ancak bunu yapmaktansa, kendi ihtiyacıma göre bir sistemi sıfırdan oluşturmayı her zaman tercih ediyorum. Bu tamamen kişiye özel bi dağıtım oluyor. (Hayır, dağıtmıyorum ama dağıtım olarak adlandırabilirim, çünkü ISO dosyası haline getirip kendim için saklıyorum.) Oluşturduğum sistemi Ubukia Linux olarak adlandırıyorum.

Aşağıdaki galeride de görebileceğiniz gibi, Ubuntu 18.04.5 üzerine(mini.iso ile) sıfırdan inşa ettiğim Openbox temelli sistemimi paylaşıyorum.Sistemin son hali, 28022021 tarihli sürümü…

Sistem özet olarak şunlar etrafında şekilleniyor:

Openbox

Pcmanfm

Jgmenu

Tint2

Bunsen-exit

Conky

Openbox Kontrol Merkezi

ubukia-28022021

Image 1 of 7

6 thoughts on “Linux: Tamamen Kişiye Özel; Ubukia Linux(Ekran Görüntüleri)

    1. Begeninizden mutluluk duydum ama, bunun icin yeterli zamanim yok, cok ugras gerektirici bir is.Lakin, zaten Openbox kategorisinde bu sistemle ilgili zaman zaman paylasimlarda bulunuyorum.

  1. Yanıtınız için teşekkür ediyorum, ben yinede ülkemizde linux kullananlar için yapmış olduğunuz güzel çalışmayı paylaşmanızdan yanayım. Saygılarımla.

    1. Düşüncenize saygım sonsuz, ancak, tek başıma bir dağıtım hazırlayıp sunabilecek zaman, imkan vb. nedenlerden dolayı ben de Linux dünyasına paylaşımlarımla katkı sağlamaya çalışıyorum.Teşekkürlerimle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir