Linux Haber: Kali Linux’un 2021’deki İlk Sürümü Xfce 4.16, Linux Çekirdeği 5.10 LTS ve Yeni Etik Hackleme Araçlarıyla Birlikte Yayınlandı

Linux
Spread the love

Offensive Security tarafından desteklenen, Debian tabanlı etik hackleme ve sızma testi dağıtımı Kali Linux’un  2021.1 sürümü  yayınladı.

Kali Linux 2020.04 güncellemesinden sonra, çok sayıda iyileştirme, yeni bilgisayar korsanlığı araçları ve en son yazılım ve güvenlik güncellemeleri ile gelen büyük bir sürüm olan Kali Linux 2021.1, Kali Linux’u 5.10 LTS çekirdek serisiyle güçlendiren ilk sürümdür.

Bu sürümdeki ilk büyük değişiklik, Kali Linux görüntülerine varsayılan olarak en son Xfce 4.16 masaüstü ortamının eklenmesidir.

Bunun yanında bir çok araçta yenileme, iyileştirme ve güncellemeye gidilirken, Kali Linux 2021.1 sürümü, en popüler terminal öykünücülerinden bazılarını daha fazla Kali Linux dostu hale getirmek için çeşitli ince ayarlar getirirken, Raspberry Pi 400’ün kablosuz kartı için de destek sağlıyor.

Kali Linux 2021.1, hem 32-bit hem de 64-bit sistemler için Installer, NetInstall veya Live görüntüler olarak şu anda resmi web sitesinden indirilebiliyor. Ancak, halihazırda  zaten Kali Linux kullanıyorsanız, sadece güncellemeniz yeterli olacaktır.

Daha fazla bilgi ve ayrıntıya dağıtımın sürüm duyurusundan erişebilirsiniz.

Dağıtımın indirme sayfasına buradan ulaşılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir