Linux Haber: “deepin 20” Yayınlandı

Linux
Spread the love

deepin (eski adıyla Deepin, Linux Deepin ya da Hiweed GNU/Linux) zarif, kullanıcı dostu ve güvenilir bir işletim sistemi sunmayı amaçlayan Debian tabanlı bir dağıtımdır.(deepin, 2015’in sonlarında piyasaya sürülen 15. sürümüne kadar Ubuntu tabanını kullanıyordu.)  DDE veya Deepin Masaüstü Ortamı adlı, kendi oluşturduğu masaüstü ortamını kullanır.. deepin,  sezgisel bir tasarıma odaklanmıştır. Deepin Yazılım Merkezi, DMusic ve DPlayer gibi yine kendi uygulamalarını kullanıcılarına sunar. Kurulumu ve kullanımı kolay olan deepin, tasarımıyla, ofis ve ev kullanımı için “iyi bir Windows alternatifi” olabilir.

deepin ekibi,Debian tabanlı masaüstü dağıtımnın yeni sürümünü yayınladı. Yeni sürüm, deepin 20, güncellenmiş bir Deepin Masaüstü Ortamı içerir. Temel paketler Debian 10.6’ya yükseltilmiş ve daha iyi donanım desteği için daha yeni çekirdekler içeriyor.

deepin 20 (1002), masaüstü ortamı ve uygulamalarının yeniden tasarlanmasıyla yepyeni bir görsel görünüm sunuyor. Bunun yanı sıra, temel depo Debian 10.5’e yükseltilmiş ve sistem kurulumu çift çekirdeği destekliyor: Linux çekirdeği 5.4 ve sistem kararlılığını ve uyumluluğunu büyük ölçüde artıran Linux çekirdeği 5.7.

Dahası, yeni bir başlatıcı,  önyüklü uygulamalrın en son sürümleri, gelişmiş parmak izi desteği ve sistem güvenliği… Bu ve benzer geliştirmelerin tümü daha iyi kullanıcı deneyimleri sağlamayı amaçlamaktadır. Yeni tasarım, usta işi renkli simgeler barındırıyor. Sezgisel sistem kurucusu, yeni grafik arabirimi, doğal ve pürüzsüz animasyon efektleri, benzersiz yuvarlak köşeli pencereler ve mükemmel çoklu görev görünümü… Hepsi son moda ve kullanıcı dostu bir masaüstü ortamını oluşturuyor.

Daha fazla ayrıntı ve ekran görüntülerine projenin yayın duyurusundan erişebilirsiniz.

İndir: deepin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir