Linux Haber: Pop! _OS 20.04 Yayınlandı

Linux
Spread the love

Pop! _OS, özel bir GNOME masaüstüne sahip Ubuntu tabanlı bir Linux dağıtımıdır. Pop! _OS, kullanıcının işine odaklanabilmesi için, dikkati dağılmadan, masaüstünde minimum miktarda dağınıklığa sahip olacak şekilde tasarlanmıştır.Pop! _OS, System76 tarafından geliştirilen Ubuntu tabanlı bir dağıtımdır.

Gelişmiş klavye navigasyonu, etkinleştirilmiş Flathub deposuyla birlikte Flatpak desteği ve belirli bir grafik kartında (Hybryd Graphics) çalışacak spesifik uygulamalar gibi öne çıkan özellikleriyle Pop! _OS’un 20.04 adlı yeni sürümünü yayınladı. Artık Pop! _OS’ta, Intel ve NVIDIA grafikler arasında geçiş yapmak için sistem menüsünden Hybryd Graphics seçilebilir Bu durumda dizüstü bilgisayar pil tasarrufu sağlayan Intel GPU ile çalışır ve yalnızca belirlenen uygulamalar için NVIDIA GPU’yu kullanır.

Başka Neler Yeni?

Klavye nagisayonu(Keyboard Navigation) ve klavye kısayolları.

Otomatik döşeme(Auto-tiling), uygulamanızı açar açmaz pencerelerinizi sizin için düzenler.

Çalışma alanları(Workspaces), alakalı içeriği bir arada ve alakasız içeriği dışarda tutmanıza olanak tanır. Çalışma alanları arasında hızlıca geçiş yapmak ve pencerenizi çalışma alanları arasında taşımak için klavye kısayolları kullanılabilir.

Otomatik döşeme, çalışma alanları ve klavye navigasyonu, Pop! _OS’ta klavye merkezli bir iş akışı deneyimi olan Pop! _Shell’i oluşturmak için senkronize çalışırlar.

Ve elbette daha fazlası…Daha fazlası için dağıtımın sürüm duyurusuna buradan ulaşabilirsiniz.

Dağıtımı indirmek için bu sayfadan yararlanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir