Linux Haber: Fedora 32 Resmi Olarak Yayınlandı

Linux
Spread the love

Fedora 32 resmi duyurusu yapılarak bugün(28.04.2020) yayınlandı.Fedora (eski adıyla Fedora Core), topluluk destekli Fedora Projesi tarafından geliştirilen ve Red Hat’a ait bir Linux dağıtımıdır.

Projenin son sürümü, geliştirme araçlarını ve derleyicileri güncellerken, eski Python 2 paketlerinin çoğunu kaldırıyor ve GNOME 3.36 masaüstü ile birlikte geliyor.

Dağıtım artık çok fazla RAM tüketen süreçleri sonlandırabilen ve kullanıcılara kontrolü yeniden ve hızlı bir şeilde ele alma imkanı sağlayan EarlyOOM bellek monitörünü içeriyor ve varsayılan olarak etkinleştirilmiş durumda.

Hangi Fedora varyantını kullanırsanız kullanın, açık kaynak dünyasının sunduğu en son sürümü elde etmiş olursunuz..GCC 10 ve Ruby 2.7 dahil temel programlama dili ve sistem kitaplığı paketleri güncellenmiş.Ve Python 3.8’e yükseltilmiş ve kullanım ömrünün sonlarına yaklaşan Python 2 paketlerinin çoğu Fedora’dan kaldırılmış.Buna rağmen, hala ihtiyaç duyan geliştiriciler ve kullanıcılar için eski bir python27 paketi sunulmaktadır.

Daha fazla ayrıntı için dağıtımın sürüm duyurusuna buradan, indirme yansılarına da buradan erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir