Linux: Yeni Linux Dağıtımı UbuntuDDE, Deepin Masaüstünü Ubuntu’ya Getiriyor

İrdelemeler Linux
Spread the love

Deepin Masaüstü Ortamı (DDE), Deepin Linux geliştiricileri tarafından oluşturulan, sezgisel kllanıcı arayüzüne sahip güzel bir masaüstü ortamıdır. Başlangıçta Deepin Linux, Ubuntu tabanını kullanıyorken, daha sonra Debian’a geçiş yaptı.

Deepin Linux ile ilgili en büyük sorunlardan biri hayli yavaş olan sunucularıdır. Düzenli bir sistem güncellemesi, tüm sunucularının Çin’de olması ve maalesef son derece yavaş olması dolayısıyla saatlerce sürebiliyor.

Deepin masaüstünü Ubuntu’da kullanmak istiyorsanız, size kim engel olabilir?İşte tam da bu noktada UbuntuDDE projesi, Ubuntu’nun gücünü ve Deepin’in güzelliğini biraraya getirerek, Ubuntu üzrinde Deepin masaüstü deneyimi sunmayı amaçlıyor.Böylece UbuntuDDE, Ubuntu’ya Deepin kurmak ve yapılandırmak için harcamanız gereken zaman ve çabadan tasarruf etmenizi sağlıyor.

UbuntuDDE’nin henüz resmi olarak Ubuntu ailesine dahil olmadığını lütfen unutmayın!UbuntuDDE geliştiricileri, şu aşamada Ubuntu ekibiyle ilişkili değiller. UbuntuDDE şu anda bir Remix dağıtımı olarak geliştirilmekle birlikte, 20.04’te yayınlamayı hedeflediği ilk resmi kararlı sürümüyle birlikte Ubuntu ailesinin bir üyesi olarak tanınmayı hedeflemektedir.

Deepin Linux’un aksine UbuntuDDE, Deepin Appstore’u kullanmıyor. Bunun yerine Ubuntu Yazılım Merkezi’ni kullanıyor.Ayrıca sistemde Synaptic te kurulu geliyor.Diğer Ubuntu sürümleri gibi, UbuntuDDE 20.04 beta da indirip denemeniz için hazır.

İndir: UbuntuDDE Remix 20.04 Beta Release

Uyarı: UbuntuDDE, henüz geliştirilmekte olan çok yeni bir projedir. Lütfen ana sisteminiz olarak kullanmayın. Denemek istiyorsanız, bir sanal makinede veya yedek bir sistemde deneyin.

Ubuntu DDE Remix 20.04 Beta galerisi, dağıtım hakkında biraz daha ayrıntılı fikir edinmenize yardımcı olacaktır.Buyrun…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir